Ryterski Raj

W położonej niedaleko Rytra Roztoce Ryterskiej zlokalizowana jest najbliżej oddalona od Nowego Sącza stacja narciarska Ryterski Raj. Nie jest ona zbyt wielka Lae za to bardzo dobrze przygotowana na przyjecie gości. Działają tu wyciągi krzesełkowy i orczykowy, które zapewniają dojazd do około czterech kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Trasy są regularnie ratrakowane, naśnieżane a wieczorami sztucznie oświetlone. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W nowym sezonie zostanie uruchomiona trasa treningowa pozwalająca na organizację zawodów na stoku. Powstało także nowe zaplecze gastronomiczne gdzie można zjeść ciepłe przekąski z grilla oraz spróbować specjałów regionalnej kuchni. Właściciele obiektu stworzyli także możliwość organizowania imprez na stoku połączonych na przykład z kuligiem i ogniskiem.

Nie zapominano także o udogodnieniach dla samych narciarzy. Nieopodal stacji działa bezpłatny parking. Na amatorów białego szaleństwa czeka także wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Mniej doświadczeni lub chcący poprawić swoje umiejętności mogą natomiast skorzystać z profesjonalnej szkółki narciarskiej oferującej zajęcia dla dzieci i dorosłych.