Muszyna Sanatorium Uzdrowiskowe "WIARUS"

Dane kontaktowe

adres:

Muszyna-Złockie 79
33-370 Muszyna

  • Informacje

  • Galeria

  • Wyślij wiadomość

Sanatorium Uzdrowiskowe "WIARUS" położone jest w sąsiedztwie Doliny Popradu w uzdrowiskowej części Muszyny - Złockiem. Występujące tu liczne źródła wód mineralnych oraz łagodny podgórski klimat stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku, rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego. Obiekt położony na terenie płaskim, otoczony łagodnymi zalesionymi wzniesieniami. Teren przyjazny do spacerów i turystyki górskiej. "Wiarus" to czterokondygnacyjny budynek z windą, mieszczący bazę hotelową, żywieniową oraz rehabilitacyjno-leczniczą i rozrywkową. Posiada łącznie 148 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3-osobowych oraz dwupokojowych apartamentach. Wszystkie pokoje z balkonami, słoneczne i pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt dostępny jest dla osób mniej sprawnych ruchowo. Serwujemy posiłki z własnej kuchni z uwzględnieniem żywienia dietetycznego. Do dyspozycji wypoczywających na miejscu również kawiarnia, biblioteka, tenis stołowy oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Leczenie i rehabilitacja prowadzona jest z wykorzystaniem bogactw naturalnych /borowiny, wody mineralne, sole lecznicze/ przez wysoko kwalifikowaną i doświadczoną kadrę medyczną.

Na miejscu pijalnia leczniczej wody mineralnej Złockie 8. Ogółem wykonywanych jest tu 30 różnego rodzaju zabiegów leczniczych (wykaz zabiegów) wraz z pełną rehabilitacją ruchową. Naszym gościom zapewniamy całodobową opiekę medyczną. Przy ośrodku z dala od ulicznego hałasu bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz boiska do siatkówki i kometki. Na ogrodzonym terenie ośrodka parking dla samochodów. W pobliskiej okolicy możliwość grillowania, ognisk, przejażdżek konnych. Kryty basen w odległości 200 m od ośrodka. Zimą, korzystając z oddalonego o 2 km wyciągu narciarskiego "Dwie Doliny" możliwość szusowania na nartach na stokach Szczawnika i Wierchomli oraz jazdy na łyżwach na lodowisku w Muszynie-Zapopradziu.

Leczenie sanatoryjne W Sanatorium Uzdrowiskowym "Wiarus" prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Organizowane są 21-dniowe turnusy leczenia sanatoryjnego dla dorosłych oraz 28-dniowe turnusy rehabilitacji uzdrowiskowej dla dorosłych. Turnusy rehabilitacyjne W Sanatorium Uzdrowiskowym "Wiarus" organizowane są turnusy rehabilitacyjne usprawniająco - rekreacyjne z dofinansowaniem ze środków PEFRON dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Wczasy indywidualne i pobyty grupowe Sanatorium Uzdrowiskowe "Wiarus" oferuje indywidualne pobyty wypoczynkowe, również z możliwością leczenia. Terminy pobytów pozostawiamy Państwu do wyboru wg. indywidualnych uzgodnień rezerwacji. Podczas pobytu gwarantujemy naszym gościom całodobową pomoc medyczną.