Atrakcje

 • krynica.jpg

  Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką

  Beskid Sądecki dzieli się na dwa główne pasma – Pasmo Radziejowej na zachodzie i Pasmo Jaworzyny Krynickiej na wschodzie. Na drugi z tych szczytów z Czarnego Potoku można wjechać koleją gondolową.

 • Kolej linowa na Górę Parkowa w Krynicy.

  Krynica to jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Położone u stóp Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim przyciąga nie tylko wodami mineralnymi ale także wspaniałymi widokami i miejscami spacerowymi.

 • rezerwat-obrozyska.jpg

  Popradzki Park Krajobrazowy

  Jednym z najważniejszych atutów Beskidu Sądeckiego jest wspaniała, niezniszczona górska przyroda. Położone po obu stronach Popradu pasma Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej porastają gęste lasy świerkowe, jodłowe i bukowe. Dla ich ochrony w 1987 roku powołano Popradzki Park Krajobrazowy.

 • rezerwat-obrozyska2.jpg

  Las Lipowy Obrożyska

  Rezerwat „Las Lipowy Obrożyska” znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i obejmuje położoną nad Muszyną górę Mikowa. Unikatowość tego obszaru dostrzegł już w początkach XX wieku profesor Bogumił Pawłowski postulując utworzenie tu rezerwatu przyrody.

 • mofta-tylicz_medium.jpg

  Mofeta w Tyliczu

  W październiku 2011 roku Tylicz wzbogacił się o nową atrakcję turystyczną. I choć znana była już kilkaset lat temu, to wiek XX przyniósł jej najpierw utajnienie a następnie zapomnienie. Cóż to za atrakcja, którą na wiele lat objęto klauzurą tajności? 

 • Spływ tratwami z Piwnicznej do Rytra

  O tym, że na Dunajcu organizowany jest spływ tratwami wiedzą chyba wszyscy. Jego tradycje sięgają końca XIX wieku i do dziś corocznie pienińscy flisacy przewożą tłumy turystów spragnionych pięknych widoków przełomowego odcinka Dunajca. 

 • Stacja narciarska Dwie Doliny

  Stacja narciarska Dwie Doliny to jeden z najnowocześniejszych w kraju obiektów tego typu. Powstała w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Początkowo istniał tylko jeden krótki wyciąg na północno zachodnich stokach góry Pusta Wielka.

 • Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

  Stacja narciarska Dwie Doliny to jeden z najnowocześniejszych w kraju obiektów tego typu. Powstała w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Początkowo istniał tylko jeden krótki wyciąg na północno zachodnich stokach góry Pusta Wielka.

 • Ryterski Raj

  W położonej niedaleko Rytra Roztoce Ryterskiej zlokalizowana jest najbliżej oddalona od Nowego Sącza stacja narciarska Ryterski Raj. Nie jest ona zbyt wielka Lae za to bardzo dobrze przygotowana na przyjecie gości.

 • Pomnik przyrody "Czarna Młaka"

  Karpaty zewnętrzne nazywane są często ze względu na swoja budowę geologiczną fliszowymi. Ten specyficzny układ warstw skalnych powoduje, że stosunkowo często występują tu osunięcia ziemi. Miejsce po takim osuwisku znajduje się między innymi na jednym z północnych stoków Czarnych Garbów nad Powroźnikiem.

 • Hala Łabowska

  Wędrując pasmem Jaworzyny Krynickiej mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Rytrem a Krynicą znajduje się Hala Łabowska ze schroniskiem PTTK. To jeden z wielu dawnych terenów wypasowych użytkowanych przez Łemków zamieszkujących północne stoki pasma.

 • Jaskinie i wychodnie skalne na Wierchu nad Kamieniem

  W paśmie Jaworzyny Krynickiej, nad Łomnicą znajduje się najciekawsze w całym Beskidzie Sądeckim skupisko jaskiń i wychodni skalnych. Szukać ich należy na północnym grzbiecie położonego przy czerwonym Głównym Szlaku Beskidzkim Wierchu nad Kamieniem oraz na niedalekim Czarcim Wierchu. 

 • pr2_(1).jpg

  Park Linowy Rytro