Opieka osób starszych w Niemczech. Stabilny zawód czy tymczasowy zarobek?

Niemcy odnotowują coraz większe zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Dzieje się tak ze względu na szybko starzejące się społeczeństwo. Według szacunków do 2035 roku liczba osób starszych w Niemczech będzie wynosiła już około 20 milionów. Kilka milionów to seniorzy wymagający pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Niestety nie każda rodzina ma możliwość codziennego zajmowania się schorowanymi bliskimi. W takiej sytuacji niemieckim rodzinom pozostają dwa rozwiązania. Skorzystać z usług domu opieki lub wybrać pomoc opiekunki osób starszych, która zamieszka z podopiecznym. Drugie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność ze względu na indywidualną opiekę i komfort seniorów. Myślisz o rozpoczęciu pracy jako opiekunka osób starszych? Poznaj bliżej ten zawód i dowiedz się, jak zdobyć dobrą ofertę pracy.

Jak wyglądają realia w branży opiekuńczej?

Opiekunka seniora może wyjechać do Niemiec na dwa sposoby. Zorganizować zlecenie i wyjazd we własnym zakresie lub skorzystać z usług agencji opiekuńczej. Samodzielny wyjazd niestety najczęściej okazuje się być pracą "na czarno". W takiej sytuacji opiekunka pozostaje bez umowy i transparentnych warunków pracy. Dodatkowo narażona jest na konsekwencje prawne. Praca bez umowy w Niemczech może wiązać się z wysokimi karami pieniężnymi lub nawet zakazem pracy w tym kraju. Z tego powodu większość doświadczonych opiekunek seniora korzysta wyłącznie z usług renomowanych agencji opiekuńczych.

Podejmując współpracę z firmą opiekunka otrzymuje legalną pracę w Niemczech i gwarantowaną pomoc. Dzięki temu dużo łatwiej jest uczynić z opieki seniora stały zarobek. Pracując z agencją opiekunki mogą skorzystać z bogatego wyboru ofert pracy. To rozwiązanie pozwala na dopasowanie zlecenia indywidualnie do potrzeb danej osoby. W efekcie końcowym korzysta na tym zarówno opiekunka, jak i podopieczny. Należy również pamiętać, że praca opiekunki seniora nie jest łatwa. Mieszkamy i opiekujemy się schorowaną, często niesamodzielną osobą starszą. W przypadku współpracy z agencją mamy możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego koordynatora.

Uczciwe oferty pracy dla opiekunek seniora

Rozpoczynając karierę w branży opiekuńczej należy przede wszystkim poszukać odpowiedniego pracodawcy. Podejmuj współpracę jedynie z renomowanymi agencjami opiekuńczymi, które cieszą się zaufaniem innych opiekunek osób starszych. Jedną z często polecanych w branży firm jest Veritas Opieka. Jest to jeden z liderów na rynku opiekuńczym. Firma proponuje legalną pracę, pomoc i jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa osoby współpracującej z tą firmą oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Opiekunka osób starszych nie musi martwić się również o organizację i szczegóły wyjazdu. Veritas Opieka zapewnia obustronny bezpłatny transport. Zamieszkanie i wyżywienie w Niemczech również są nieodpłatne. Dzięki temu wszystkie zarobione środki możesz przywieźć ze sobą do Polski. Szukasz dobrego pracodawcy w branży opiekuńczej? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece z firmą Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.