Jak wybrać zespół muzyczny na wesele?

Wesele do wyjątkowy dzień, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jest wiele różnych elementów, o które muszą zatroszczyć się młodzi ludzie. Wybór sali, rezerwacja terminu, dekoracje, zaproszenia, menu, suknia i garnitur, a także oprawa muzyczna. Ten ostatnie element często bywa odstawiany na boczny tor, a to duży błąd. Najlepsi DJ weselni i zespoły muzyczne mają często pozajmowane terminy, dlatego poszukiwania warto rozpocząć kilkanaście miesięcy przed planowaną uroczystością. Na co zwracać uwagę, wybierając zespół na wesele?

Profesjonalny DJ czy zespół weselny – co wybrać?

Oprawa muzyczna jest bardzo ważnym elementem każdego wesela. Bez tego ciężko mówić o dobrej zabawie i przyjemnej atmosferze. Pary mogą wybrać zespół muzyczny lub DJ, który zadba o odpowiednią oprawę muzyczną, ale także o rozruszanie gości i doskonałą atmosferę na weselu. DJ weselni pełnią często role konferansjerów lub wodzirejów, są w stanie wyciągnąć do zabawy najbardziej oporne osoby, a także zintegrować dwie rodziny. DJ na wesele Kraków zadba, aby wesele zmieniło się w muzyczną podróż i było pełnie niezapomnianych wrażeń. Drugą opcją jest wynajęcie zespołu muzycznego. Takie rozwiązanie jest bardzo lubiane, wiele osób nie wyobraża sobie imprezy bez muzyki na żywo. Zespoły weselne na pewno zachwycą tradycjonalistów, którzy lubią tańczyć przy znajomych kawałkach na żywo. Zespoły weselne Kraków nawiązują doskonały kontakt z gośćmi, tworzą niepowtarzalną atmosferę, dzięki temu cała sala się świetnie bawi. Warto jednak, że zespół jest opcją droższą niż DJ, warto to rozważyć, ustalając weselny budżet.

Jak wybrać muzyków na wesele?

Z wyborem zespołu i DJ nie warto zwlekać. Niektóre osoby są bardzo rozchwytywane i mają pozajmowane terminy na kilka lat do przodu. Poszukiwania najlepiej zacząć zaraz po ustaleniu terminu uroczystości, pozwoli to uniknąć stresu i nerwów. Warto spotkać się z zespołem muzycznym lub DJ, omówić wszystkie ważne kwestie. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Otwartość i komunikatywność – to ważne cechy, potrzebne do prowadzenia przyjęć weselnych. Ważna jest znajomość sposobów na zintegrowanie gości weselnych, a także zadbanie, aby impreza była zorganizowana zgodnie z oczekiwaniami Młodej Pary.
  • Doświadczenie i wiedza – do prowadzenia wesela warto wybrać osobę, która ma duże doświadczenie, wie, jak obsługiwać sprzęt, zna zabawy weselne. Osoby, które prowadziły już wiele uroczyści, będą wiedziały, jak zachować się w nagłej sytuacji, która może wydarzyć się w czasie wesela.
  • Dobrej jakości sprzęt i instrumenty muzyczne – sprzęt muzyczny jest bardzo ważny, wpływa na jakość odtwarzanych utworów, a także zapewnia płynną obsługę muzyczną wesela. Warto sprawdzić, co oferują członkowie zespołu.
  • Repertuar zespołu – Pary Młode mogą mieść określony gust muzyczny, dlatego warto to omówić, wybierając zespół muzyków. Na spotkaniu warto wybrać listę utworów np. na pierwszy taniec czy podziękowanie dla rodziców. DJ powinien ułożyć playlistę, a także dopasować muzykę do zabawy i panującego nastroju.
  • Zakres usług – wybierając DJ lub zespół muzyczny, warto ustalić zakres świadczonych usług. Są osoby, którym wystarczy samo puszczanie muzyki, ale większość Młodych Par szuka kogoś, kto poprowadzi imprezę, zadba o profesjonalną konferansjerkę, poprowadzi zabawy i quizy.
  • Cena usługi – organizacja wesela pociąga za sobą duże wydatki, dlatego warto sprawdzić, jaki jest koszt wynajęcia danego muzyka, jakie stawki obowiązują na rynku. Warto pamiętać, że osoba z doświadczeniem może mieć wyższy cennik niż ktoś, kto dopiero wchodzi na rynek.

Jak znaleźć dobry zespół muzyczny?

DJ i zespołu muzycznego najlepiej szukać wśród znajomych i osób, które wcześniej organizowały przyjęcie weselne. To właśnie inne pary są w stanie polecić (lub odradzić) daną osobę. Opinie o wodzireju można również sprawdzić w internecie, zarówno w social mediach, jak i na forach ślubnych np. na stronie weselny.pl. DJ często ogłaszają się w sieci, ale ważne, aby przed podpisaniem umowy osobiście spotkać się z wybraną osobą i sprawdzić, w jakim stylu pracuje, czy ma podobny gust muzyczny, jest otwarta i elastyczna.

Muzyka to bardzo ważny element, bez którego ciężko wyobrazić sobie wesele. Warto wybrać dobrego DJ lub sprawdzony zespół muzyczny i cieszyć się zabawą przy ulubionych utworach.