6 pomysłów na zimowe wyjazdy

Choć zima nie jest czasem szczególnie kojarzonym z urlopami, nie oznacza to, że w chłodniejszej części roku nie chcemy odpocząć. Poniżej prezentujemy ciekawe pomysły na zimowe wypady w góry i nie tylko!

Gdzie wybrać się na zimowy wyjazd?

Zimą trzeba zaplanować wyjazd z nieco większą uwagą niż w okresie letnim, kiedy to pogoda dopisuje i możesz spędzać czas np. wypoczywając nad brzegiem jeziora czy nad morzem. Na szczęście, również w tej części roku możesz znaleźć wiele miejsc godnych odwiedzenia i zobaczenia! Gdzie polecamy wybrać się zimą?

1. Karpacz

W pasmach Karkonoszy, właśnie w okolicach Karpacza, można znaleźć najważniejsze trasy narciarskie w naszym kraju. To świetne miejsce, jeśli planujesz wybrać się w góry by poszusować na nartach!

Co istotne, Karpacz będzie odpowiednim wyborem również wówczas, gdy chcesz pospacerować czy pozwiedzać. W tej okolicy na uwagę zasługuje m.in. świątynia Wang, Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, Muzeum Zabawek czy muzeum karkonoskich tajemnic.

2. Szklarska Poręba

Stoki Szrenicy i Szklarska Poręba to również świetny wybór jeśli chodzi o zimowy wypad w góry. Nie masz ochoty na szusowanie? Wybierz się na Złoty Widok i zobacz Chybotka, a przy sprzyjającej pogodzie odwiedź pobliskie wodospady - Wodospad Kamieńczyka i Wodospad Szklarski!

3. Spacer w chmurach

Na uwagę zasługują nie tylko okolice Szklarskiej Poręby czy Karpacza, ale cały Karkonoski Park Narodowy - także po czeskiej stronie. Możesz w nim znaleźć nie tylko wiele miejsc do jazdy na nartach, ale również tak ciekawe miejsca jak Spacer w Chmurach (https://www.stezkakrkonose.cz/pl). Jest to 1500-metrowa ścieżka edukacyjna, która pozwoli Ci zobaczyć z góry ośnieżone drzewa i podziwiać zimowy krajobraz z koron drzew. Widok z 45 metrowej wieży zapiera dech w piersiach. Prawdziwe must have podczas wyjazdu w góry.

4. Skalne Miasto

Czeskie Adrspach, gdzie mieści się słynne Skalne Miasto, to także świetny wybór jeśli chodzi o wycieczkę w okresie zimowym. Podobnie jak latem, również w chłodniejszej części roku możesz podziwiać niepowtarzalne piękno krajobrazu "miasta" wśród skał!

5. Zakopane

Na liście miejsc, które z pewnością warto zobaczyć zimą, nie może zabraknąć również swego rodzaju mekki wielbicieli aktywności zimowych. Zakopane, bo to o nim mowa, to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: wyciągi narciarskie, a także mnóstwo miejsc do spacerowania. Minus? Zakopane bywa tłoczne, zwłaszcza w trakcie zimowych ferii, kiedy to pojawiają się tam rodziny z dziećmi.

6. Morze

Żadna z powyższych propozycji Ci nie odpowiada? Pamiętaj, że zimą możesz się wybrać również... nad morze. Choć oczywiście nie ma mowy o kąpielach, to zimowe spacery nad brzegiem morza także mogą być bardzo przyjemne. Jeśli chcesz dodatkowo cieszyć się możliwością pływania, poszukaj basenu z hotelem: w ten sposób zapewnisz sobie możliwość nurkowania w wodzie, a także spacerowania nad Bałtykiem.

Zima wcale nie musi być długa i nudna. Zaplanuj wyjazd, dzięki któremu ten chłodny czas stanie się zdecydowanie przyjemniejszy, a przy tym czas będzie biegł zdecydowanie szybciej.