Nowa inwestycja Szczyrk

Wzrost zainteresowania wypoczynkiem w górach sprawia, że szczyrkowska infrastruktura jest mocno doinwestowywana. W celu zabezpieczenia potrzeb okołoturystycznych, zwłaszcza w zakresie noclegu, powstają nowe obiekty. Jedną z nowych tego typu inwestycji jest Meta Residence – prestiżowy kompleks położony tuż u podnóża góry Skrzyczne.

Meta Residence – nowa inwestycja w Szczyrku z segmentu premium

Meta Residence to kompleks czterech budynków położony w wyjątkowej lokalizacji – bezpośrednio na trasie największego ośrodka narciarskiego w kraju, przy całorocznej kolejce na Skrzyczne. W obiekcie znajduje się ponad 280 apartamentów hotelowych w kategorii 5 gwiazdek, przeznaczonych na najem krótkoterminowy. Lokale mają powierzchnię od 23 m2 do 72 m2 i są elegancko urządzone. Projekt wyróżnia rozbudowane zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne. Na płaskich dachach budynków utworzono m.in. restauracje, korty tenisowe oraz strefy do opalania z widokiem na malowniczą górską panoramę.

Meta Residence

Mieszkania mają charakter inwestycyjny, a to oznacza, że finansując je, uzyskuje się stały procentowy dochód z najmu. Wykonawcą projektu jest firma Meta International sp. z o.o, współodpowiedzialna za sukces czterogwiazdkowego Hotelu Meta i apartamentów na wynajem Meta Apartments.

Modele biznesowe dla inwestorów

Inwestorzy lokujący swój kapitał w Meta Residence sami decydują, w jaki sposób zarabiać. Do wyboru mają dwa modele biznesowe. Pierwszy z nich to udział w zyskach z rocznego najmu, gdzie 70% przypada właścicielowi apartamentu, a 30% operatorowi zarządzającemu nieruchomością. Drugi to gwarantowane 7% w skali roku, naliczane od ceny apartamentu bez wykończenia.

W zależności od wybranego sposobu zarobkowania z inwestorem zawierana jest umowa na 10-15 lat (w modelu 70/30) lub na 10 lat (dotyczy gwarantowanych 7%), obie z możliwością przedłużenia. Modele współpracy różnią się także wymiarem pobytu właścicielskiego. W opcji 70/30 jest on nieograniczony, a w przypadku gwarantowanych 7% w skali roku wynosi do 14 dni, z wyłączeniem najbardziej dochodowych okresów.

Każdy z inwestorów zachowuje 100% własności gruntu i lokalu i jeśli jest osobą fizyczną, może ubiegać się o zwrot podatku VAT. Obiekt jest całoroczny, a apartamenty są całkowicie bezobsługowe.

Dlaczego warto ulokować kapitał w Meta Residence?

Odpowiedź jest prosta – bo to opłacalne! Mimo inflacji i spadku wartości pieniądza inwestycja w rynek nieruchomości nadal jest jedną z najbezpieczniejszych i najzyskowniejszych form lokowania kapitału z wysoką stopą zwrotu. Ta nowa inwestycja w Szczyrku ma też przewagę nad innymi pod względem lokalizacji. Jej wysoka atrakcyjność przekłada się na stałe obłożenie, a to jest niezbędne do osiągania wysokich zysków. Przywołując liczy – miasto rocznie odwiedza ponad 700 tys. turystów potrzebujących noclegu. To ogromny potencjał, który warto wykorzystać.

Nie bez znaczenia jest także strategiczne położenie. Nie dość, że kompleks powstał w miejscu, które zapewnia bezpośredni dostęp do pieszych szlaków turystycznych, tras rowerowych o różnym stopniu trudności i 50 km tras narciarskich dostępnych na jednym karnecie, to z miasta w mniej niż pół godziny można dostać się do Wisły, Ustronia czy nad Jezioro Żywieckie, gdzie latem można uprawiać sporty wodne.

Kolejna kwestia – podwójne zyski. Zarabiasz na najmie i na wzroście wartości samej nieruchomości, a w przypadku inwestycji w Szczyrku cena może poszybować naprawdę wysoko. Wszystko za sprawą ograniczonej ilości gruntów na obszarze miasta i utrzymującej się tendencji rynkowej, przez którą w ciągu ostatnich 5 lat cena za m2 powierzchni w tym mieście wzrosła o 100%. To rewelacyjna wizja na przyszłość, zwłaszcza że nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie w tej kwestii miało się coś zmienić.

Na koniec warto dodać, że sfinansowanie mieszkania w budynku zarządzanym przez operatora wiąże się z wieloma korzyściami. Jako inwestor otrzymujesz mieszkanie pod klucz, więc nie musisz zajmować się remontem. Po zakupie od razu możesz zacząć je wynajmować. Co więcej, wszelkie sprawy związane z obsługą, utrzymaniem lokalu i jego obłożeniem stoją po stronie zarządcy. W Meta Residence – nowej inwestycji w Szczyrku z kategorii premium – lokalami opiekuje się doświadczony operator, więc możesz być pewien dobrze ulokowanego kapitału.