Ciekawe miejsca

Ruiny zamku w Nowym Sączu
Wjeżdżającym do Nowego Sącza od strony Krakowa rzuca się w oczy stojąca na skarpie w widłach Kamienicy i Dunajca Baszta Kowalska. Jest to jedyny znak, że w miejscu tym do stycznia 1945 roku znajdował się zamek starościński. »»»
Ratusz w Nowym Sączu
Wchodząc na nowosądecki rynek można odnieść wrażenie, że stojący w jego centrum ratusz jest zbyt wielki w stosunku do otaczających go kamienic.  »»»
Kościółek romański w Tropiu
Jadąc drogą do Nowego Sącza od strony Krakowa, w miejscowości Wytrzyszczka, przy przystani promu można dostrzec po drugiej stronie Jeziora Czchowskiego biały kościół stojący nad wodą.»»»
Klasztor sióstr klarysek w Starym Sączu
Nad panoramą Starego Sącz dominuje barokowy hełm wieży klasztoru sióstr klarysek. Same zabudowania górują nad starosądeckimi błoniami, na których w czerwcu 1999 roku papież Jan Paweł II »»»
Ruiny zamku rycerskiego w Rytrze
Jadąc doliną Popradu od Starego Sącza w kierunku Piwnicznej w miejscowości Rytro warto spojrzeć w lewo. Na stromym wzgórzu, którego zbocza schodzą do Popradu widoczna jest kamienna baszta. »»»
Sądecki Park Etnograficzny
Jedną z największych atrakcji turystycznych Nowego Sącza jest mieszczący się w dzielnicy Falkowa Sądecki Park Etnograficzny, będący oddziałem Muzeum Okręgowego »»»
Muzeum Nikifora w Krynicy
Przy krynickim Bulwarze Dietla, za Starym Domem Zdrojowym, w niewielkiej willi „Romanówka” mieści się Muzeum Nikifora będą Ce filią Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. »»»
Zabudowania w Gołkowicach
Gołkowice to niewielka, położona niedaleko Starego Sącza miejscowość, którą spośród sąsiednich wsi wyróżnia nietypowa zabudowa. Rzuca się ona w oczy każdemu, kto choć raz przez nią przejeżdżał.  »»»
Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej
Kamianna bywa często nazywana Miodowa Stolicą Polski. I nie są to czcze przechwałki. Za sprawą zmarłego w maju 2011 roku księdza doktora Henryka Ostacha »»»
Ruiny zamku w Muszynie
Nad Muszyną góruje wzniesienie nazywane Basztą lub Zamczyskiem a będące częścią dłuższego grzbietu o nazwie Koziejówka. Wcina się ono stromymi stokami aż nad Poprad pomiędzy dolinami Szczawnickiego Potoku a Muszynką.  »»»
Okopy konfederackie w Muszynce
Idąc z Muszynki żółtym szlakiem w kierunku granicy można się natknąć na tablice mówiące, że wchodzimy na teren Rezerwatu Okopy Konfederackie.  »»»
Drewniany kościół w Tyliczu
W centrum Tylicza, niedaleko rynku znajduje się drewniany kościół pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Ufundował go w 1612 roku biskup krakowski Piotr Tylicki »»»
Kościół w Jazowsku
Położone nad Dunajcem, u stóp pasma Radziejowej Jazowsko stanowi dobry punkt wyjścia na jeden z najbardziej popularnych szczytów w okolicy – Przehybę. »»»
Rynek w Starym Sączu
Stary Sącz to liczące ponad 750 lat miasto w Kotlinie Sądeckiej. Pierwotnie miało stanowić główny ośrodek ziemi sądeckiej. Jednak po lokacji Nowego Sącza straciło na znaczeniu. »»»
Pałac Stadnickich w Nawojowej
Leżąca nieopodal Nowego Sącza w dolinie Kamienicy Nawojowa od 1800 roku była własnością jednej z ważniejszych rodziny szlacheckich w południowej Polsce – Stadnickich. »»»