Miejscowości

Kamianna
Kamianna to górska miejscowość w Beskidzie Sądeckim. Jest to niewielka wieś, która może stanowić także niezłe miejsce, bardzo dogodne do zwiedzania Beskidu Niskiego, gdzie do samej Krynicy- Zdroju jest zaledwie 17 km. Każdy, kto woli spędzać czas w ciszy i w bliskim kontakcie z naturą, powinien właśnie tu się zatrzymać i czerpać z górskiego klimatu. »»»
Krynica Zdrój
Krynica Zdrój jest miastem z długimi tradycjami. Położona jest ona w Beskidzie Sądeckim, a dokładniej w dolinie, którą płynie potok Kryniczanka i jego dopływy. Miejscowość otoczona jest masywami górskimi Beskidu Sądeckiego, wśród których wyróżnić można wzgórza Góry Parkowej, a także Krzyżowej i Jasiennika. »»»
Łabowa
Łabowa to niewielka wieś w Beskidzie Niskim, a dokładniej: pomiędzy Nowym Sączem a Krynicą. Została ona założona już w XVI wieku. W chwili obecnej większość obszaru wsi to lasy, które stanowią doskonałe miejsce wypoczynku. »»»
Łącko
Łącko jest dość sporą górską wsią, która ma charakter niewielkiego miasteczka. Położona jest na granicy Beskidu Wyspowego oraz Beskidu Sądeckiego. Dodatkowego uroku dodaje jej położenie nad dwoma rzekami: Dunajcem i Czarną Wodą. »»»
Łomnica Zdrój
Łomnica-Zdrój jest miejscowością bezpośrednio leżącą nad potokiem górskim- Łomniczanką, który z kolei wpada do rzeki Poprad. Znajduje się ona w Beskidzie Sądeckim, a samą wieś otaczają szczyty: Kicarz, Groń, Drapa »»»
Muszyna
Muszyna jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim. Jest to jedna z najbardziej znanych i cenionych miejscowości górskich. Jej znakiem rozpoznawczym jest lecznicza woda mineralna, którą wykorzystuje się podczas kuracji i leczenia wielu schorzeń »»»
Nawojowa
Nawojowa to wieś górska, której położenie geograficzne wskazuje na przynależność do masywu Beskidu Sądeckiego oraz Beskidu Niskiego. Leży ona na wysokości ok. 360 m n.p.m. oraz nad lewym brzegiem rzeki Kamienica. »»»
Nowy Sącz
Nowy Sącz, podobnie jak Stary Sącz, należy do jednego z najstarszych miast w Polsce, a na pewno w Sądecczyźnie. Położony jest w Kotlinie Sądeckiej oraz nad korytami rzek Dunajec i Kamienica Nawojska. Miasto jest dość rozległe i ulokowane na wzniesieniu.  »»»
Piwniczna Zdrój
Piwniczna Zdrój jest miastem w Beskidzie Sądeckim, przez które przepływa rzeka Poprad. Położone jest stosunkowo wysoko, bo aż na 700 m.n.p.m, co sprawia, że jest to niezwykle malownicze miasto. »»»
Rytro
Rytro to miejscowość górska położona w Beskidzie Sądeckim nad rzeką Poprad, a dokładniej nad ujściem do niej Wielkiej Roztoki. Miejscowość zahacza o doliny Małej i Wielkiej Roztoki. »»»
Stary Sącz
Stary Sącz to jedno z najstarszych miast w Polsce oraz jedno z największych miast położonych w Kotlinie Sądeckiej. Zajmuje ono w niej centralne miejsce , leżąc jednocześnie nad widłami rzek Dunajec i Poprad. »»»
Tylicz
Tylicz to dość duża wieś na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Położona jest ona także nad rzeką Muszynką, potocznie nazywaną przez mieszkańców, jako Tyliczanka oraz nad potokiem Mochnaczka.  »»»
Wierchomla
Wierchomla to malownicza miejscowość górska, która położona jest w dolinie potoku Mała Wierchomla. Otoczona jest z każdej strony przez szczyty masywu Beskidu Sądeckiego.  »»»
Żegiestów Zdrój
Żegiestów-Zdrój jest beskidzką miejscowością uzdrowiskową, położoną nad rzeką Poprad. Położona jest w wąwozie rzeki Poprad, dzięki czemu jest niezwykle malownicza. »»»