Blog

Kościółek romański w Tropiu
Jadąc drogą do Nowego Sącza od strony Krakowa, w miejscowości Wytrzyszczka, przy przystani promu można dostrzec po drugiej stronie Jeziora Czchowskiego biały kościół stojący nad wodą. Malownicze położenie sprawia, że wielu turystów przystaje aby zrobić zdjęcie lub decyduje się na przeprawę promem na drugi brzeg i zwiedzenie świątyni.

Klasztor sióstr klarysek w Starym Sączu
Nad panoramą Starego Sącz dominuje barokowy hełm wieży klasztoru sióstr klarysek

Zabudowania w Gołkowicach
Gołkowice to niewielka, położona niedaleko Starego Sącza miejscowość, którą spośród sąsiednich wsi wyróżnia nietypowa zabudowa. 

Cerkiew w Wojkowej
Wojkowa to dość duża miejscowość, zagubiona wśród gór w położona na południowy wschód od Muszyny.

Drewniany kościół w Tyliczu
W centrum Tylicza, niedaleko rynku znajduje się drewniany kościół pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. 

Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką
Beskid Sądecki dzieli się na dwa główne pasma – Pasmo Radziejowej na zachodzie i Pasmo Jaworzyny Krynickiej na wschodzie.

Cerkiew w Złockiem
Na grzbiecie oddzielającym Złockie od Szczawnika, przy zielonym szlaku, w kępie drzew stoi niewielka drewniana cerkiew pod wezwaniem świętego Dymitra

Popradzki Park Krajobrazowy
Jednym z najważniejszych atutów Beskidu Sądeckiego jest wspaniała, niezniszczona górska przyroda.

Cerkiew w Dubnem
O ile o Leluchowie napisano kiedyś, że „zaczyna się tam koniec świata” to spora część turystów twierdzi jednak, że aby ten koniec zobaczyć należy udać się kilka kilometrów dalej wzdłuż granicy do Dubnego.

Ruiny zamku w Nowym Sączu
Wjeżdżającym do Nowego Sącza od strony Krakowa rzuca się w oczy stojąca na skarpie w widłach Kamienicy i Dunajca Baszta Kowalska.