Beskid Sądecki atrakcje

Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką
Beskid Sądecki dzieli się na dwa główne pasma – Pasmo Radziejowej na zachodzie i Pasmo Jaworzyny Krynickiej na wschodzie. Na drugi z tych szczytów z Czarnego Potoku można wjechać koleją gondolową. »»»
Kolej linowa na Górę Parkowa w Krynicy.
Krynica to jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Położone u stóp Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim przyciąga nie tylko wodami mineralnymi ale także wspaniałymi widokami i miejscami spacerowymi. »»»
Popradzki Park Krajobrazowy
Jednym z najważniejszych atutów Beskidu Sądeckiego jest wspaniała, niezniszczona górska przyroda. Położone po obu stronach Popradu pasma Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej porastają gęste lasy świerkowe, jodłowe i bukowe. »»»
Las Lipowy Obrożyska
Rezerwat „Las Lipowy Obrożyska” znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i obejmuje położoną nad Muszyną górę Mikowa.  »»»
Mofeta w Tyliczu
W październiku 2011 roku Tylicz wzbogacił się o nową atrakcję turystyczną. I choć znana była już kilkaset lat temu, to wiek XX przyniósł jej najpierw utajnienie a następnie zapomnienie.  »»»
Spływ tratwami z Piwnicznej do Rytra
O tym, że na Dunajcu organizowany jest spływ tratwami wiedzą chyba wszyscy.. Niewielu jednak wie, że podobny spływ organizowany jest na Popradzie z Piwnicznej do Rytra. »»»
Stacja narciarska Dwie Doliny
Stacja narciarska Dwie Doliny to jeden z najnowocześniejszych w kraju obiektów tego typu. Powstała w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Początkowo istniał tylko jeden krótki wyciąg »»»
Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Sądeckiego. Na jej zboczach nad Czarnym Potokiem powstała stacja narciarska, która należy do najbardziej znanych w Polsce. »»»
Ryterski Raj
W położonej niedaleko Rytra Roztoce Ryterskiej zlokalizowana jest najbliżej oddalona od Nowego Sącza stacja narciarska Ryterski Raj. Nie jest ona zbyt wielka Lae za to bardzo dobrze »»»
Pomnik przyrody „Czarna Młaka”
Karpaty zewnętrzne nazywane są często ze względu na swoja budowę geologiczną fliszowymi. Ten specyficzny układ warstw skalnych powoduje, że stosunkowo często występują tu osunięcia ziemi. »»»
Hala Łabowska
Wędrując pasmem Jaworzyny Krynickiej mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Rytrem a Krynicą znajduje się Hala Łabowska ze schroniskiem PTTK. »»»
Jaskinie i wychodnie skalne na Wierchu nad Kamieniem
W paśmie Jaworzyny Krynickiej, nad Łomnicą znajduje się najciekawsze w całym Beskidzie Sądeckim skupisko jaskiń i wychodni skalnych. Szukać ich należy na północnym grzbiecie położonego »»»