Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Sądeckiego. Na jej zboczach nad Czarnym Potokiem powstała stacja narciarska, która należy do najbardziej znanych w Polsce.

Łączna długość tras na Jaworzynie to ponad 12 kilometrów. Przygotowano tu aż 7 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, tak, że każdy od amatora do profesjonalisty. Dogodny dojazd na stoki zapewniają dwa wyciągi krzesełkowe, dziewięć orczyków oraz kolej gondolowa wyjeżdżająca z Czarnego Potoku. Trasy na Jaworzynie Krynickiej oprócz dużej dawki aktywności na świeżym powietrzu zapewniają także wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, Niski a przy dobrej widoczności, która w zimie zdarza się stosunkowo często nawet na Tatry.

Trasy są dobrze przygotowane, sztucznie naśnieżane i oświetlone co pozwala na jazdę także wieczorami oraz przy niebyt sprzyjających warunkach pogodowych. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa znajdują się one pod stałym nadzorem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Stacja Jaworzyna Krynicka to nie tylko świetnie przygotowane trasy ale także dobra infrastruktura na stokach i w ich pobliżu. U stóp wyciągów zlokalizowano parking na przeszło 1000 miejsc. Przy dolnej i górnej stacji kolejki rozmieszczono punkty gastronomiczne serwujące ciepłe i zimne przekąski, napoje oraz dania kuchni regionalnej.

Nie zapomniano także o wypożyczalniach sprzętu oraz serwisie. Dodatkowo działają tutaj licencjonowane szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych a dla wielbicieli mocniejszych wrażeń przygotowano trasy wyposażone w specjalne urządzenia pozwalające na wzrost adrenaliny.