Aktualności:
IX Plebiscyt - Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2011/2012 2 Styczeń 2012 o 12:10

Rozpoczynamy IX edycję Plebiscytu Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2011/2012 - bezpiecznie i rozważnie. Organizatorami plebiscytu są: Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, TVP Kraków, Radio Kraków i Gazeta Krakowska. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawuje marszałek Małopolski. Partnerem strategicznym jest PZU. 

Plebiscyt rozpoczyna się 30 grudnia i potrwa do 29 lutego 2012 r. Pierwszy etap plebiscytu rozpoczyna się 30 grudnia i potrwa do 10 stycznia. Obejmuje zgłaszanie kandydatów na publikowanych w tym okresie w Gazecie Krakowskiej kuponach zgłoszeniowych lub drogą internetową wysyłając zgłoszenie na adres: stacja@gk.pl. 

Kandydatów można zgłaszać w trzech kategoriach: duże stacje narciarskie, małe stacje narciarskie, pojedyncze wyciągi. 

11 stycznia 2012 r. kapituła plebiscytu dokona wyboru stacji narciarskich dopuszczonych do II etapu plebiscytu. 

13 stycznia 2012 r. zostanie opublikowana lista stacji narciarskich, które zostały dopuszczone do drugiego etapu plebiscytu, który potrwa przez okres zimowych ferii, do 29 lutego 2012 r. 

Na początku marca Kapituła zweryfikuje nadesłane w terminie głosy i wskaże zwycięzców plebiscytu w poszczególnych kategoriach. Wybierze też najbezpieczniejszą stację. Plebiscyt zakończy się galą finałową na Stacji Narciarskiej Rusin – Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, która w ubiegłym sezonie zdobyła najwyższe wyróżnienie i największe zaufanie turystów oraz Czytelników i Internautów.